بدنسازی و تجهیزات ورزشی

اشتباهات رایج در تمرین بدنسازی بانوان

یک سری اشتباهات رایج در تمرین بدنسازی بانوان وجود دارد که سبب به تعویق انداختن مدت زمان دستیابی به اندام مناسب می شود. اکثرا بر این باور هستیم که با رفتن به باشگاه خیلی زود به نتیجه مطلوب که همان کاهش وزن و لاغری هست برسیم که بعنوان اولین نکته لازم به ذکراست که انجام تمرینات هوازی بهمراه حرکات بدنسازی سبب کاهش چربی، فرم گیری اندام و کم شدن سایز شما می شود و  لزوما شاید وزنتون هیچ تغییری پیدا نکند.

شمارش اشتباهات رایج در تمرین بدنسازی بانوان

وجود رضایت از سبکی تمرینات

زمانیکه شما شروع به تمرین می کنین، ممکنه از سبکی وزنه ها و حرکات ساده حس رضایت داشته باشین که این روند کاملا غلط است، زیرا با این روش شما هیچ پیشرفتی نخواهید کرد و فقط وقت شما هدر رفته است. در حقیقت از اصول اساسی تمرینات اضافه بار هست که بایستی به صورت پلکانی شما میزان وزنه ها رو افزایش بدین.

انجام درازو نشست های زیاد

در هفته های ابتدایی شما سرشار از انرژی هستید و شاید بیشتر از حد معین شده حرکات شکم و پهلو رو به امید چربی سوزی انجام بدین که باید بگم این حرکات تاثیر چندانی در چربی سوزی چربی های شکم نداشته و فقط تاثیر بر روی عضلات شکمی داره.

چربی سوزی با ورزش آهسته و پیوسته

برخی از خانم ها بر این باورند که اگر به طور مستمر ورزش های سبک داشته باشن، در درازمدت به نتیجه مطلوب خواهد رسید، در صورتیکه کاملا اشتباه است زیرا بدن انسان سریعا متوجه این روند آروم می شه و پس از گذشت مدتی، بازدهی لازم رو نداشته و در حالت سکون قرار می گیره.

اگر وزنه سنگین بزنم اندامم مردانه می شه

این هم یکی دیگر از باورهای غلط هست، در حالت کلی سیستم بدنی خانم ها کاملا متفاوت از آقایون هست و تستوسترون در بدن مردان در حدود 7 یا 8 برابر زنان هست و هیچ وقت ماهیچه ها و عضلات یه زن نمی تونه به مانند یه مرد حجیم بشه.

بعد از تمرین غذا نخوریم

این یکی دیگر از اشتباهات رایج در تمرین بدنسازی بانوان هست که تغذیه بعد از تمرینات ورزشی سبب چاقی می شه، اما باید بگم برای دستیابی به اندامی زیبا، جلوگیری از تحلیل عضلات، ضعف بدن و کسب انرژی لازم برای سوخت و ساز و ریکاوری بدن بایستی که بعد از ورزش، از مواد مغذی، پروتئین ها و سایر مکمل های بدنسازی مصرف داشته باشین.

انجام فقط تمرینات هوازی

خانم ها تمایل بیشتری به تمرینات هوازی و چربی سوزی دارن، در صورتیکه این تمرینات در کنار تمرین با وزنه هست که نتیجه بخش خواهد بود و فقط تمرینات هوازی در حد گرم کردن بدن برای شروع کار با وزنه پیشنهاد می شود.

این مطلب در تاریخ شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .