بدنسازی و تجهیزات ورزشی

مواد غذایی مفید برای بدنسازی آقایان

بدنسازان به رژیم غذایی ویژه ای نیاز دارند تا بتوانند نیازهای بدن خود را تامین نمایند. در این مطلب به معرفی چند ماده غذایی مفید برای بدنسازی آقایان خواهیم پرداخت.
1.عصاره مالت برای بدنسازی آقایان
بررسی ها نیز نشان می‌ دهد که مالت شامل آنتی اکسیدان های کاروتنوئید و توکوفرول است که برای سلامتی شما فوق ‌العاده خوب هستند. مصرف پودر عصاره مالت در بدنسازی می تواند پروتئین مورد نیاز بدن شما را تامین کند.
پودر مالت برای بدنسازی آقایان می تواند به افزایش وزن کمک کند. بدین منظور استفاده از ترکیب مالت و شیر بسیار مفید خواهد بود. مالت و شیر هر دو حاوی پروتئین ‌ها هستند که مواد تشکیل‌دهنده بدن، کلسیم برای استخوان‌ های سالم و ماهیچه‌ ها و آهن هستند که در تشکیل خون شرکت می ‌کنند و انرژی تولید می ‌کنند.
2.مالتودکسترین برای بدنسازی
مالتودکسترین جز اصلی تقریبا تمام محصولات افزایش وزن و چاقی است. مالتودکسترین یک کربوهیدرات پیچیده است که به میزان زیادی به افراد کمک می‌ کند تا بهتر ورزش کنند و زمان انجام تمرینات بدنسازی آقایان طولانی تر شود.
مالتودکسترین از نشاسته ذرت مشتق می ‌شود و به راحتی قابل هضم است. این پودر سفید رنگ طعم خوبی دارد و خیلی خوب با انواع مختلف مایعات مخلوط می‌شود. این ترکیب را می توانید قبل از ورزش کردن، در حین تمرین و پس از ورزش به منظور فراهم آوردن انرژی کافی برای انجام تمام تمرینات و یا افزایش سریع ذخایر گلیکوژن و کربوهیدرات مصرف کنید. هر ۵۰ گرم مالتودکسترین حدود ۱۹۰ کالری، ۴۷ گرم کربوهیدرات و کم‌تر از ۲ گرم پروتئین و چربی را تامین خواهد کرد.
3.مصرف پودر آب پنیر برای بدنسازی آقایان
دو مورد از رایج ‌ترین اشکال پودر آب پنیر ایزوله و کنسانتره هستند. این فرم‌ ها با استفاده از تکنیک ‌های فرآوری مختلف تولید می ‌شوند و کمی در محتوای غذایی متفاوت هستند. با این حال، علی‌رغم تفاوت‌ های جزیی موجود در محتوای تغذیه‌ ای این دو نوع پودر آب پنیر، شواهد قوی وجود ندارد که نشان دهند پودر آب پنیر ایزوله و کنسانتره اثرات متفاوتی در بدن شما داشته باشد. آب پنیر یک پروتئین با کیفیت بالا است که می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف تامین پروتئین روزانه شما کمک کند.
4.پودر گینر برای بدنسازی آقایان
به طور معمول، پودر گینر دارای 60 الی 70 درصد کربوهیدرات و 20 الی 30 درصد پروتئین میباشد. پودر گینر فروشگاه گیاه سبز ترکیبی است از سفیده تخم مرغ ورزشی ، پودر شیر خشک اسکیم، پودر پروتئین شیر ، پودر جوانه گندم، پودر کاکائو، پودر عصاره مالت، مالتودکسترین و شکر می باشد. این یک محصول فوق العاده برای افزایش وزن در افراد لاغر، افزایش وزن ورزشکاران و افزایش حجم عضلات می باشد. میزان پروتئین پودر گینر فروشگاه گیاه سبز  20% و میزان کربوهیدرات آن 70% می باشد که باعث تامین انرژی مورد نیاز در بدنسازی آقایان می شود.
5.پودر جوانه گندم در بدنسازی
پودر جوانه گندم به دلیل املاح و مواد معدنی زیاد و فوق العاده ای که دارد بسیار برای افرادی که در حوزه بدنسازی فعالیت دارند مفید است. بدنسازان می توانند پودر جوانه گندم را به عنوان یک مکمل طبیعی و بدون عوارض در کنار وعده های غذایی خود مصرف کنند تا نتیجه بهتری را به دست آورند.
مصرف پودر جوانه گندم در کنار دیگر مکمل ها تاثیر بی نظیری بر بدن افرادی که به دنبال پرورش اندام هستند، دارد.
6.پودر سفیده تخم مرغ برای بدنسازی آقایان
پودر سفیده تخم مرغ یکی از غنی ترین منابع پروتئین در دسترس است. هنگام انتخاب پودر پروتئین برای درست کردن مکمل خانگی برای بدن سازی ممکن است پودر آب پنیر، کازئین و یا حتی مکمل‌های غذایی گیاهی مانند سویا را در نظر بگیرید. با این حال، چیزی که اغلب نادیده گرفته می‌شود، پودر پروتئین سفیده تخم مرغ است. این ماده جز مکمل های بدن سازی مفید است که دارای میزان بالایی پروتئین و فاقد چربی و کربو هیدرات می باشد.
7.    پودر سویا یک ماده مفید برای بدنسازان
برخلاف اکثر پروتئین ‌های گیاهی دیگر، پروتئین سویا یک پروتئین کامل است. این بدین معنی است که تمام آمینو اسیدهای ضروری که بدن شما نمی‌تواند تولید کند و باید از غذا به دست آورد را تامین می کند.
در حالی که هر آمینو اسید نقشی در سنتز پروئیین ماهیچه‌ها بازی می‌کند، آمینو اسیدهای   BCAAs مهم‌ترین نقش را در ساخت ماهیچه دارند که به مقدار فراوان در سویا وجود دارد. از این ماده می توانید برای عضله سازی در بدنسازی آقایان استفاده کنید.
8.    کراتین مونوهیدرات
کراتین یک ماده شیمیایی است که در بدن یافت می‌شود و بیشتر در ماهیچه‌ها و همچنین در مغز  وجود دارد.کراتین عمدتا برای بهبود عملکرد ورزشی و افزایش توده عضلانی در بدنسازان و بزرگسالان مسن‌تر به کار می‌ رود. همچنین باعث افزایش قدرت بدنی آن ها می شود.
9.    پودر جلبک اسپیرولینا برای بدنسازی آقایان
این پودر بی نظیر دارای 70 % پروتئین می باشد. همچنین دارای اسیدهای آمینه های والین، ایزولوسین، لوسین، فنیل آنالین، متیونین، لیزین، تریپتوفان، ترونین، سیستیئن، تیرو زین، هیستیدین، آرژنین، آلانین، آسپارتیک، اسید گلایسین، پرولین و سرین می باشد که این اسید های آمینه تاثیر فوق العاده ای بر روی ترمیم و بازسازی عضلات دارند. این پودر برخلاف دیگر منابع پروتئینی کالری کم و همچنین کلسترول پایینی دارد.

 

این مطلب در تاریخ چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .