بدنسازی و تجهیزات ورزشی

۸ دلیل برای انجام تمرینات هولاهوپ یا حلقه لاغری

اگر فکر می کنید حلقه لاغری فقط مخصوص کودکان است ، در اشتباهید . این وسیله به ظاهر ساده اما کاربردی می تواند نظم تمرینی تناسب اندام شما را حفظ کرده و تمرین خوبی را برای شما رقم بزند . وقتی نوبت به ورزش می رسد ، یافتن چیزی که از آن لذت ببرید کلیدی است که فعالیت بدنی را بخشی منظم از برنامه روزانه می کند . وقتی یک تمرین سرگرم کننده است و شما مشتاق انجام آن هستید ، به آن پایبند می‌شوید و انگیزه ادامه و پیشرفت را دارید.
همچنین اگر این فعالیت به طرق مختلف بتواند سلامتی شما را بهبود ببخشد نیز بسیار مطلوب خواهد بود و این همان جایی است که ورزش هولاهوپ به کار شما می‌آید . در این مقاله ، مزایای تمرین با حلقه های لاغری همراه با مراحلی برای کمک به شما در شروع کار، بررسی خواهد شد.
فواید هولاپینگ چیست؟
در تمام تحقیقات و مطالعات علمی ، مفید بودن ورزش و مزایای انجام تمرینات هوازی ثابت شده است . حلقه زدن نیز یک ورزش تمرین هوازی ست که تمام مزایای ورزش هوازی و به صورت کلی ورزش را دارد . در زیر برخی از مهمترین مزایای کار با حلقه لاغری آورده شده است که با هم مرور می کنیم .
۱- کالری می سوزاند
سوزاندن کالری یکی از اهداف اصلی هنگام تلاش برای کاهش وزن است . هولاهوپ ورزشی است که هم باعث می‌شود از انجام آن لذت ببرید هم باعث سوزاندن کالری می‌شود . در حقیقت ، کلینیک مایو اعلام کرده است که به طور متوسط ، خانمها می توانند در طی یک جلسه ۳۰ دقیقه تمرین با حلقه ، حدود ۱۶۵ کالری و مردان ۲۰۰ کالری بسوزانند.
۲- چربی سوزی
وقتی کالری را از طریق ورزش می سوزانید و تغییرات مناسب را در رژیم غذایی خود ایجاد می کنید ، احتمال کاهش چربی بدن را افزایش می دهید.
در یک مطالعه که با برنامه تمرینی منظم هولاهوپ توسط ۱۳ زن در طول ۶ هفته انجام شده است ، مشخص شد که زنان به طور متوسط ۳.۴ سانتی متر در اطراف کمر و ۱.۴ سانتی متر در باسن چربی سوزانده‌اند.
۳- یک ورزش قلبی-عروقی
ورزش قلب و عروق (که به عنوان هوازی نیز شناخته می شود) قلب و ریه های شما را تقویت می کند و جریان اکسیژن را در بدن شما بهبود می بخشد. این به نوبه خود می تواند خطر بیماری قلبی و دیابت را کاهش دهد ، سطح کلسترول را بهبود بخشد ، عملکرد مغز را تقویت کند و حتی استرس را کاهش دهد . هنگامی که با حلقه به یک ریتم ثابت رسیدید ، ضربان قلب شما افزایش می یابد ، ریه ها بیشتر کار می کنند و جریان خون بهبود می یابد.
۴- به چالش کشیدن عضلات اصلی بدن
برای اینکه حلقه لاغری یا هولاهوپ در حال حرکت باشد ، به عضلات قوی و تحرک خوب در لگن خود احتیاج دارید. یادگیری نحوه استفاده از حلقه هولاهوپ ، و تمرین آن به طور مرتب ، یک روش عالی برای هدف قرار دادن و آموزش عضلات شکمی و همچنین عضلات ران است.
۵- بهبود تعادل
داشتن تعادل مناسب به شما امکان کنترل بهتر حرکات بدن را می دهد. همچنین به بهبود وضعیت بدن شما کمک می کند و به شما امکان می دهد تمرینات دیگری را با فرم صحیح انجام دهید . طبق مطالعه شورای ورزش آمریکا ، هر نوع فعالیت بدنی که شما را ملزم به حفظ وضعیت و پایداری کند ، مانند هولاهوپ ، می تواند به شما در حفظ و بهبود تعادل خود کمک کند .
۶-تقویت عضلات پایین تنه
فقط عضلات اصلی شما نیستند که با حلقه زدن تمرین می کنند. عضلات پایین تنه از جمله چهار سر ران ، همسترینگ و عضله گلوت شما را در ورزش هولاهوپ درگیر می‌شوند.
۷- یک تمرین خانوادگی
تمرین کردن با هولاهوپ با اعضای خانواده می‌تواند چالش برانگیز باشد. بین کار ، مدرسه ، تمرینات ورزشی و هر چیز دیگری که وقتمان را با پدر و مادر می‌گذرانیم، ورزش اغلب اولین چیزی است که از لیست کارها خارج می شود .
بچه ها ، همسر ، پدر و مادر و هر کس دیگری را که می خواهد از این فرم سرگرم کننده تناسب اندام بهره ببرد ، جذب کنید تا برای یک تمرین هولاهوپ به شما ملحق شوند . حتی می توانید با دیدن اینکه چه کسی می تواند حلقه را در کمر خود طولانی تر نگه دارد، یک بازی را انجام دهید.
۸- قابل حمل
ورزش هولاهوپ به رفتن به سالن بدنسازی یا کلاس نیازی ندارد . شما می‌توانید این ورزش را به راحتی در منزل انجام دهید و یک ورزش چربی سوز فوق‌العاده را بدون نیاز به باشگاه رفتن تجربه کنید .
نکات ایمنی
گرچه ورزش با حلقه لاغری نسبتاً بی خطر است ، اما باید نکاتی را بخاطر بسپارید:
- فرم مناسب را حفظ کنید . در حالی که حلقه میزنید ، ستون فقرات را صاف نگه دارید و از خم شدن کمر خودداری کنید.
- لباس های تنگ بپوشید . لباسی بپوشید که به بدن شما بچسبد، مانند شلوار یوگا یا شلوار دوچرخه سواری و پیراهن تنگ.
- اگر کمردرد دارید با دکتر خود مشورت کنید. اگر از ناحیه کمر آسیب دیده‌اید یا کمر درد مزمن دارید ، قبل از تمرین با حلقه لاغری با پزشک یا فیزیوتراپیست خود مشورت کنید تا مطمئن شوید برای شما بی خطر است.
جمع بندی
هولاهوپ یک روش ایمن و سرگرم کننده برای سوزاندن کالری و چربی بدن ، بهبود تعادل ، تقویت عضلات اصلی و تقویت تناسب قلب و عروق است. و بهترین قسمت ؟ شروع آن ارزان و آسان است و شما می توانید آن را در هر کجا انجام دهید.

این مطلب در تاریخ چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .